Sir Ağda Öncesi & Sonrası Bakım Önerileri

Sir Ağda Öncesi & Sonrası Bakım Önerileri

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan sir ağda pratik olduğu gibi bir o kadar da acılı ve tahriş edici bir serüvendir. Ağda öncesi ve sonrasında size önereceğimiz bakımları uyguladığınız takdirde bu süreci daha hafif atlatabilirsiniz. 

Ağda Öncesi Bakım Nasıl Olmalı?

  1. Ağda öncesi, işlemi uygulayacağınız bölgeye biraz pudra serperseniz ağda direk cildinize değil de tüylere yapışır ve böylece ağrıyı daha az hissedersiniz.
  2. Ağda işlemi yapmadan önce sıcak bir duş alırsanız, sıcak su ve buhar cildinizi yumuşatıp gözeneklerin açılmasını sağlarken ısının tüylerin dışarı çıkmasını kolaylaştıracaktır.
  3. Tüylerden kurtulma sürecinizin ağrısız geçmesi için bir diğer ipucuda regl dönemlerinize dikkat edin, regl dönemi bittikten hemen sonra yapacağınız ağda daha acısız bir işlem olacaktır. Eğer regl dönemi yaklaşırken ağda yaptırır iseniz acı hassasiyetiniz daha düşük olacaktır ve acıyı kat be kat fazla hissedersiniz.
  4. Ağdanın daha az acılı geçmesi için psikolojikmen kendinizi rahatlatın ve acı çekeceğinize dair düşünceleri zihninizden çıkartın.

Ağda Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

  1. Ağda sonrasında oluşabilecek kızarıklık, tahriş ve sivilce için yapacağınız bakım önemli bir detaydır. Ağda sonrası tahriş için kullanacağınız ağda sonrası bakım yağı ile giderebilirsiniz. Ayrıca bakım losyonu ile ağda kalıntılarını da temizleyebilirsiniz.
  2. Ağda sonrası güneş lekesi ve hassasiyetten korunmak için, güneşten uzak durmaya dikkat edin.
  3. Sıcak suyla alınan duş, ağda sonrası hassaslaşan ciltte hem istenmeyen alerjik reaksiyonlara neden olabilir, ılık suyla duş almak hassasiyeti azaltacaktır.
  4. Ağda sonrası cildinizin nefes alabilmesi için daha rahat ve bol kıyafetleri tercih edin.
  5. Her duşta kese işlemi yaparak ağda sonrası oluşan batık ve kıl dönmesi gibi problemler yaşamanızı engelleyecek, istediğiniz pürüzsüz görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır.

Ağda öncesi ve sonrasında yapacağınız bu bakımlar ile istediğiniz pürüzsüzlüğe daha acısız ve pratik ulaşabilirsiniz.

Adapte Dijital

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.