Nail Art Trendleri: Kolayca Deneyebileceğiniz 7 Nail Art

Nail Art Trendleri: Kolayca Deneyebileceğiniz 7 Nail Art

Artık oje sürmek değil, ojenizi hareketlendirmenizde gerekiyor. Ama benim vaktim yok, kuruması uzun sürüyor diyenlerdenseniz seveceğinize emin olduğumuz 7 nail art fikri ile sizinleyiz! Kimisi aslında klasik olan ancak renklenmiş, kimisi ise gerçekten farklı bir hava katan nail artlar ile hem şık hem de renkli tırnaklar elde etmek çok kolay.

Sosyal medyada da sıkça karşımıza çıkan bu nail artlar evde de denenebilir. Gördüğünüz o kusursuz tırnakları yapmak hiç zor değil(dir herhalde). 

Nail art işlemine başlamadan önce tırnaklarına vermek istediğin şekil varsa yapmalısın. Sonrasında tırnaklarını güçlendirecek ve koruyacak bir baz kullanmalısın. Sonrasında kürdan, makyaj süngeri, tel toka ve bant gibi aklınıza gelebilecek diğer yardımcıları yanına almalısın!

  • Gülen Surat

Bildiğimiz emojilerden olan “smiley” yani gülen sürat bu ara yeniden trendlerde. Bunu nail art olarak yapmaksa, çok kolay! Şeffaf ojeyi tırnaklarınıza uyguladıktan sonra bir sarı bir de siyah ojeyi yanınıza alın. Sarı oje ile yuvarlak şekiller çizin. Biraz kuruduktan sonra siyah ojeye bir kürdan batırın ve özenle sarı ojelerin üstüne şekiller çizin.

  • Ters French

İşte son zamanın gözde trendi! Ters french bildiğimiz frenchin ters hali olan bu model bordo, siyah gibi bir renkle daha dikkat çekici oluyor. Bunu kolayca yuvarlak yara bandı ya da normal bir bant ile yapabilirsin. Tırnak dibine yapıştırdığın bu bandı oje kuruduktan sonra çıkardın mı işlem tamamdır!

  • Çiçek Desenli

Her zaman canlı ve enerjik bir halin varsa, tırnaklarına da yansıt. Beyaz veya şeffaf bir ojenin üstüne çizeceğiniz renk renk çiçekler çok güzel olacak. Minik kürdan, siyah tel toka ve yuvarlak uçlu diğer gereçler ile çiçeklerini çizebilirsin. Dilerseniz birkaç dilerseniz tüm tırnaklarınıza çiçek kondurabilirsiniz.

  • Renkli French Manikür

French oje her zaman güzel olacak. Ama biraz daha renk katmak fena olmaz! Beyaz french yerine rengarenk bir french yapabilirsiniz. 

  • Geometrik Nail Art

Her zaman sıra dışı olanlardansan, evde çok kolay bir şekilde geometrik nail artlar yapabilirsin. Şeffaf bir oje uygula ve gerisi senin yaratıcılığınıza kalsın. Kürdan, bant, tel ve toka yardımıyla yapabileceğiniz geometrik şekiller fazlasıyla var.

  • Pratik Nail Art

Çok zaman harcamadan güzel bir nail art yapmak içinse en kolay yol işte burada. Tırnaklarınıza istediğiniz şekli verdiyseniz istediğiniz renkte ojeyi sürün. Sonrasında onun koyusu bir rengi fırça yardımı ile tırnaklarınıza püskürtün. Bu işlemle kolayca bir nail art elde edebilirsiniz.

 

İlayda Aydemir

See all author post

Leave a Reply