Acısız Ağda Yapmanın Yolları: Tüylerinizden Kurtulun

Acısız Ağda Yapmanın Yolları: Tüylerinizden Kurtulun

Güzellik kavramıyla tanıştığımızdan günden beri trendler yöntemler ve alınan bilgilerle bir şekilde istenmeyen tüylerimize çözümler buluyoruz. Makyaj, giyim, cilt bakımı ve daha neler neler günden güne değişiyor.

Tüy alımı ve pürüzsüz bir cilt işlemleri de günden güne değişiyor. Ağda yapmaksa bilinen en eski yöntemlerden, ağda acısız nasıl yapılıyor ya da nasıl yapılmalı? Uzun yıllardır süren bu yöntemin çok kullanılmasına rağmen, acı veren ve korkutan bir yöntem olduğunu biliyoruz. Ağdanın bu yönlerinden çekinerek zamanla tüylerinizi azaltma özelliğinden yararlanmıyor olabilirsiniz.

Ancak ağdanın acısını en aza indirgemek hiç de zor değil. İşte kadınlar için bir işkence niteliği taşıyan ağdanın acısız olması için yapmanız gerekenler;

  • Zaman Seçimi

Kadınların özelikle adet dönemi ve adet dönemine yakın zamanlarda ağda yapmamaları önerilir. Çünkü bu dönemlerde cilt hassaslaşır ve acı daha çok hissedilir.

  • Ağrı Kesici

Gerçekten çok canınız acıyorsa ağdaya başlamadan önce ağrı kesici alın. 30 dakika önce alacağınız ağrı kesici uyuşmaya neden olur ve hissi azaltır.

  • Ağda Öncesi Bakım

Ağda yapacağınız bölgeyi sabun ve su ile yıkayın. Kuruladıktan sonra bölgeye bebek pudrası sürün bu bölgenin yumuşamasını ve kolayca ağda işlemini yapmanızı sağlar.

  • Ağda İçin Ortam Seçin

Sıcak yerde yapılan ağda daha fazla acıya sebep olurken soğuk oda idealdir.

  • Ağda Seçimi

Acı çekmemek için ağdanın türü de önemlidir. Ilık/şekerli ağda deriye daha çok yapıştığından çekme esnasında deriden daha zor ayrılır. Ancak sir ağda kullanmak acıyı biraz daha azaltır. Pudralı sir ağdalarsa içerdikleri pudralı özellikleriyle acının azalmasına sebep olur.

  • Tüylere Dikkat Edin

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın, sürerken ince ve özenli sürün. Kalın bir tabaka ağda çekmeyi zorlaştırır ve canınızı acıtır. Sürüp çektiğiniz ağdayı arka arkaya aynı yere uygulamayın. Bu cildinizi tahriş edebilir.

İlayda Aydemir

See all author post

Leave a Reply