Sir Ağda Nedir? – Evde Nasıl Uygulanır?

Sir Ağda Nedir? – Evde Nasıl Uygulanır?

Merhabalar,

Bugün ki yazımızda sizlere tüy alma işlemleri arasında en popüler olan Sir Ağda hakkında bilgiler vereceğim. Kadınlar için en zahmetli işlemlerden biri olan ağda, günümüzde birçok yenilik ile artık daha kolay hale geldi. Sizler için hazırladığım bu yazımızda sir ağdanın aslında ne olduğundan ve evde nasıl kullanıldığından bahsedeceğim.

Sir Ağda Nedir?

Sir ağda reçine ağda olarak bilinen ve çam ağaçlarının reçineleri ile birlikte bal mumundan üretilir. İçerisindeki bitkisel yağlarla birlikte cildi beslemeye yardımcı olur. Sir ağda en kuvvetli ağda türünden birisidir. Doğal yollarla elde edildiği için sağlıklıdır ve cilt üzerinde doğru uygulandığı zaman hiçbir zararı yoktur. Tüylenme sorunları için en popüler çözümlerden biri olan sir ağdalar en kısa tüy köklerini bile alabildikleri için çok başarılıdırlar. Birçok türü bulunan sir ağdalar ana kategoride pudralı ve pudrasız olarak ikiye ayrılırlar.
Şimdi gelelim sir ağdanın özelliklerine;
•    Doğal içeriği ile cildinize doğru kullanımda zarar vermez.
•    Tüy köklerini zayıflatır ve inceltir.
•    Ciltteki ölü hücreleri arındırır.
•    Doğal peeling etkisi yaratır.

Evde Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

Ağda İşlemine Başlamadan Önce Ne Yapılmalı?
Ağda yapmaya başlamadan önce aslında yapmanız gereken tek şey ağda yapılacak bölgeyi temizlemektir. Temiz ve kuru bir bölgeye ağda yapılması hem canınızın daha az acımasına hem de daha sağlıklı bir ağda işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Ağda Nasıl Sürülmeli Ve Ağda Bandı Nasıl Çekilmeli?
Kullanmak istediğiniz ağdayı, tüylerinizin çıkış yönüne ince bir tabaka şeklinde sürmelisiniz. Kalın bir tabaka cildinizde daha fazla tahrişe yol açabilir. Eğer bez ile kullanılan bir ağda seçtiyseniz bezi ağdanın üzerine yapıştırarak, iyice ovuşturunuz. Ağdayı kılların çıkış yönünün tersine cildinizi bir miktar gererek tek seferde çekmelisiniz.

Ağda Sonrası Ne Yapılmalı?
Sir ağda sonrasında cildinizde kalan ağda kalıntılarını ve cilt hassasiyetinizi önlemek için Sir Ağda Temizleme Yağlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem cildinizde oluşan kızarıklıkları en aza indirir hem de kolay ve pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olur.

Leave a Reply