Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır, Nedir?

Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır, Nedir?

Boncuk ağda, adını şeklinden almıştır. Diğer ağdalara göre acı hissinin daha az olması ve pratik kullanılması onu son dönemin popülerlerinden yapıyor. Bu özellikleri ve her gün kulaktan kulağa konuşması ile merak edilen boncuk ağdayı sizin için anlattık.

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan ağda işlemindeki acı hissi, boncuk ağda ile neredeyse yarıya iniyor. Özellikle yeni başlayanlar için acı hissini her zaman daha ilgi çekiyor. Aynı zamanda hassas ciltlerdeki kıl köklerini kırmadan yumuşak bir şekilde temizlediğinden dolayı da en çok tercih edilen ağdalar arasında yer alıyor. Boncuk ağda diğer ağda çeşitlerine göre biraz daha pahalı.

Koltuk altı, bikini bölgesi ve yüz gibi hassas yerlerde kolay kullanılıyor. Evde boncuk ağda kullanmak ve tüylerinizden bir yöntemle kurtulmak istiyorsanız yapacaklarınızı sizin için sıralayalım;

Sir Ağda ile Boncuk Ağda Farkları

Sir ağda bez ile kullanılır, boncuk ağda elle kullanılabilir.

Sir ağdaların bazılarında şeker bulunabilir. Şekerse kıl köklerini besler, ancak boncuk ağda şeker içermediği için kıl köklerinde böyle bir durum yaşanmaz.

Boncuk ağdanın kullanımı daha kolaydır.

Hassas ciltler için boncuk ağda daha idealdir.

Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır?

Boncuk ağda kendi ısıtıcısında ısıtılmalıdır. Ağda ısıtıcısı istenen sıcaklığa geldiğinde 2-3 büyük kaşı boncuk ağda konmalıdır, 15-20 dakika sonra ağda erir.

Ağdayı spatulayla kıllarınızın uzadığı yere doğru sürmelisiniz. 2-3 dakika bekledikten sonra, kıl köklerinizin tersi yönüne çekerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

İlayda Aydemir

See all author post

Leave a Reply